Czy w Wielkanoc można pić alkohol? Kiedy można pić w święta?

Wielkanoc jest jednym z najważniejszych okresów dla wiernych kościoła katolickiego. Dla innych to po prostu możliwość skorzystania z dodatkowych dni wolnych. Wiele osób zastanawia się czy w Wielkanoc można pić alkohol. Czy picie alkoholu w Wielkanoc jest dozwolone? Czy jest legalne? Czy po okresie Wielkiego Postu można pić alkohol?

 
W okresie Wielkiego Postu nie można organizować imprez (to znaczy można chyba że jest się aktywnym wiernym kościoła katolickiego, to wtedy nie). Wielkanoc jednak to już okres po zakończeniu Wielkiego Postu. Co to oznacza? Czy można pić alkohol?
 
Jeśli zastanawiacie się czy w Wielkanoc można pić alkohol to mamy dla Was dobrą wiadomość. Nie istnieją żadne kościelne przepisy, które zabraniają spożywania alkoholu w okresie świąt Wielkanocnych. Nawet kapłani kościoła katolickiego wypowiadając się w tym temacie podkreślają, że alkohol można spożywać.
 
Oczywiście kapłani apelują o zachowanie umiaru i przyznają, że jeśli ktoś nie potrafi pić to nie powinien pić w Wielkanoc. Nie ma jednak przepisu zabraniającego polewanie ćmagi, wina czy piwa na Wielkanoc.
 
Podsumowując: czy w Wielkanoc można pić alkohol? Tak, od momentu święcenia pokarmów spożywanie alkoholu dla wiernych jest już dozwolone. Osoby nie uznające religii katolickiej nie muszą się przejmować kwestią picia czy nie picia alkoholu – mogą pić kiedy chcą.

 
Polecamy również: