Czy zielona karta jest płatna? Ile kosztuje? Jaka cena?

W obecnych czasach osoby podróżujące własnym samochodem po Europie nie muszą posiadać Zielonej Karty w bardzo wielu państwach dlatego też wiedza o dokumencie Zielonej Karty nie jest powszechna. W niektórych krajach jednak Zielona Karta jest potrzebna. Wiele osób potrzebujących Zielonej Karty zastanawia się ile kosztuje Zielona Karta. Jaka jest cena Zielonej Karty? Ile kosztuje? Czy się za nią płacić?

 

Do Systemu Zielonej Karty należy bardzo duża część krajów Europy, a nawet kilka znajdujących się poza Europą. Dzięki Porozumieniu Wielostronnemu w większości krajów systemu nie jest nam potrzebny dokument Zielonej Karty, ale są takie państwa jak na przykład Ukraina czy Białoruś gdzie dokument trzeba ze sobą mieć.
 
Jeśli wybieramy się do kraju w którym Zielona Karat jest potrzebna to trzeba ją pozyskać u swojego ubezpieczyciela. Czy jest to płatne? Ile kosztuje Zielona Karta?
 
Jeśli stoimy przed koniecznością wyrobienia Zielonej Karty to w większości przypadków dokument ten jest wydawany bez dodatkowych opłat przez firmę w której mamy wykupione OC. Oczywiście zdarzają się sytuacje w których za Zieloną Kartę trzeba będzie zapłacić, ale ma to miejsce zwykle jeśli nie zdążymy uzyskać Zielonej Karty u naszego ubezpieczyciela i musimy ją kupić w innej firmie.
 
Jeśli nie uda nam się zaopatrzyć się w Zieloną Kartę odpowiednio wcześniej przed wyjazdem to niestety staniemy przed koniecznością kupienia ubezpieczenia granicznego za które już będzie trzeba zapłacić.
 
Podsumowanie: Ile kosztuje Zielona Karta? Czy Zielona Karta jest płatna? W większości przypadków Zielona Karta jest bezpłatnym dokumentem wydawanym przez firmę w której kupiliśmy OC na samochód.

 
Polecamy również: