Ile kosztuje wejście do kopalni soli w Wieliczce? Cena biletu

Kopalnia soli w Wieliczce jest jedną z najciekawszych atrakcji położonych niedaleko Krakowa. Na zwiedzanie kopalni wybiera się wiele osób, które odwiedzają Kraków. Wiele osób zastanawia się ile kosztuje wejście do Kopalni Soli w Wieliczce. Jaka jest cena zwiedzania Wieliczki? Jakie są ceny biletów? Sprawdźmy to!

Kopalnia Soli Wieliczka to słynna kopalnia, której historia sięga już XIII wieku. Dziś kopalnia w Wieliczce, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest obok zwiedzania Auschwitz, jedną z największych atrakcji w regionie. Ile kosztuje wejście do kopalni? Jaki jest cennik Wieliczki?

Wstęp do kopalni soli w Wieliczce niestety nie należy do najtańszych.

Za wstęp na bilecie normalnym trzeba zapłacić 82 złote. Bilet dla studentów i seniorów jest nieco tańszy i kosztuje 72 złote.

Bilet ulgowy dla dzieci i młodzieży do kopalni soli w Wieliczce to koszt 62 złotych, a wejście do kopalni soli w Wieliczce na bilecie rodzinnym 2+2 to koszt 238 zł. Dzieci do 4. roku życia, które i tak nic nie zapamiętają z wycieczki, wchodzą za darmo.

Podsumowanie: ile kosztuje wejście do kopalni soli w Wieliczce?
Zwiedzanie kopni położonej zaraz koło Krakowa na bilecie normalnym kosztuje 82 złote, a wejście na ulgowym jest nieco tańsze.

Polecamy również: