Czy w samolocie jest toaleta? Czy jest łazienka?

Czy w samolocie jest toaleta? Czy jest łazienka?

Dzięki tanim biletom, latanie samolotem stało się dostępne niemal dla każdego. Wiele osób które pierwszą podróż samolotem mają dopiero przed sobą zastanawia się czy w czasie lotu można skorzystać z toalety? Czy można z łazienki? Czy można iść na kibel? Czy w samolocie jest prysznic? Sprawdźmy to!

 

Czy w samolocie można zrobić siku? Czy można umyć ręce? Mamy dobre wieści dla wszystkich czytelników pytających nas czy w samolocie jest kibel. W każdym samolocie rejsowym dostępne są toalety dla podróżnych. W czasie lotu samolotem można więc zrobić siku lub tzw. dwójeczkę, albo nawet umyć ręce.
 
Czy w tanich liniach lotniczych np. Ryanair i Wizz Air są toalety? Czy są w nich łazienki? W samolotach tanich linii lotniczych również można korzystać z toalety. Czy toaleta w samolocie jest płatna? Nic z tych rzeczy! Z toalety na pokładzie samolotu można korzystać całkowicie za darmo.
 
Wiele osób zastanawia się czy w samolocie jest prysznic lub wanna. Wanny – zwykle – nie ma, ale w luksusowych liniach lotniczych w najwyższej klasie podróży dostępne są prysznice dla podróżujących na długich dystansach.
 
Kiedy można korzystać z toalety w samolocie? Czy można korzystać z kibelka w czasie startu i lądowania?
 
W czasie startu i lądowania, oraz w innych sytuacjach, gdy kapitan samolotu włącza lampki „zapiąć pasy”, toalety w samolocie są nieczynne. Nie można zatem korzystać z łazienki w czasie startu oraz lądowania, albo w czasie występujących na trasie lotu turbulencji.
 
Czy w każdym samolocie jest toaleta? W niewielkich samolotach obsługujących krótkie połączenia lokalne, a także w awionetkach, toalety nie ma!

 
Polecamy również: