Czy lotnisko w Monachium jest duże? Jak duże jest lotnisko Monachium?

Czy lotnisko w Monachium jest duże? Jak duże jest lotnisko Monachium?

Amsterdam jest jednym z tych miast w Europie, które warto odwiedzić chociaż raz w swoim życiu. Wiele osób planujących podróż do Amsterdamu lub też mających przesiadkę na lotnisku w Monachium, zastanawia się czy lotnisko w Monachium jest duże. Jak duże jest lotnisko w Monachium? Czy można się na nim zgubić? Sprawdźmy to!

 

Lotnisko w Amsterdamie czyli międzynarodowe lotnisko im. Franza Josefa Straussa. to, według danych z 2022 roku, dwunaste największe lotnisko pod względem ruchu pasażerów w Europie.
 
Przez lotnisko w Monachium w 2022 roku przewinęły się blisko 32 miliony podróżnych, a w 2019 roku pasażerów było blisko 47,9 miliona! Co to oznacza?
 
Pod względem ruchu pasażerskiego lotnisko w Monachium jest jednym z największych lotnisk w Europie. Jest też duże jeśli chodzi o fizyczną wielkość.
 
Lotnisko w Monachium jest drugim co do wielkości lotniskiem w Niemczech. Jeśli chodzi o fizyczną wielkość to również jest spore – na lotnisko w Monachium składają się budynki dwóch terminali składających się z kilku hal.
 
Jeśli mamy zamiar lecieć gdzieś z lotniska w Monachium lub też planujemy przesiadkę w Monachium to musimy liczyć się z tłumem na lotnisku i na lotnisko im. Franza Josefa Straussa naprawdę warto dotrzeć wcześniej. Nie tylko biorąc pod uwagę jego wielkość i liczbę pasażerów ale także to że mogą zdarzać się tu różne wypadki losowe takie jak chociażby protesty ekoterrorystów paraliżujące port lotniczy.
 
Podsumowanie: czy lotnisko w Monachium jest duże? Tak, lotnisko znajduje się w czołówce wśród największych lotnisk w Europie.

 
Polecamy również: