Czy Malta jest w Stefie Schengen? Sprawdzamy!

Czy Malta jest w Stefie Schengen? Sprawdzamy!

Od czasu gdy rządzący w Polsce zmienili zasady wjazdu do Polski z krajów Schengen i non-Schengen wiele osób zastanawia się które państwa są w tak zwanej Strefie Schengen, a które do niej nie należą. Jeśli zastanawiacie się czy Malta jest w Schengen to dzisiaj to sprawdzimy. Czy Malta należy do Strefy Schengen?

 

Wiele osób mylnie zakłada, że członkostwo w Unii Europejskiej i bycie w Strefie Schengen to to samo. To oczywiście błąd. Nie wszystkie kraje Unii Europejskiej są członkami Schengen i nie wszystkie kraje, które są w Unii Europejskiej są w tzw. “Strefie Schengen”. Jak jest w przypadku Malty? Czy Malta to Schengen?
 
Jeśli zastanawiacie się czy Malta należy do Strefy Schengen to mamy dla Was odpowiedź: tak, Malta jest w Schengen. Malta dołączyła do układu 21 grudnia 2007 roku, a postanowienia układu zaczęły obowiązywać na morskich i lotniczych przejściach granicznych w dniu 30 marca 2008 roku.
 
Podsumowanie: czy Malta jest w Schengen? Tak. Jadąc na wakacje by odwiedzić Maltę nie trzeba obawiać się tego, że kraj nie jest w “Strefie Schengen”.

 
Polecamy również: