Atrakcje w Amsterdamie za darmo. TOP najlepsze darmowe atrakcje

Powiedzmy sobie to szczerze: Amsterdam nie należy do miejsc, które warto zwiedzać z małym budżetem. To jedno z droższych i najciekawszych miast świata w którym znajdziemy wiele płatnych atrakcji. Nie znaczy to jednak, że nie ma tu rzeczy które możemy zobaczyć bez opłat. Co można robić za darmo w Amsterdamie? Jakie darmowe atrakcje są w Amsterdamie? Oto naszym zdaniem najpiękniejsze, najładniejsze i najlepsze darmowe atrakcje w Amsterdamie! Oto tanie, popularne i darmowe miejsca!

 


Spacer dzielnicą prostytutek


 
Od dziesiątek lat Amsterdam jest symbolem prostytucji. To właśnie tu znajduje się jedna z najsłynniejszych na świecie dzielnic pełnych prostytutek. Centrum historycznego miasta pełne jest roznegliżowanych prostytutek prężących się w oknach i nie tylko. Jeśli chcemy zobaczyć słynną dzielnicę czerwonych latarni w Amsterdamie i nie mamy ochoty na korzystanie z usług prostytutek to możemy to zrobić za darmo. Uwaga! Lepiej nie robić tu zdjęć bo wściekłe prostytutki znane są z atakowania turystów i niszczenia ich mienia. Chyba wstydzą się robienia zdjęć…

 


Westerkerk


 
Jeśli po przejściu przez dzielnicę prostytutek potrzebujecie trochę ochłonąć to można wybrać się do kościoła Westerkerk. Słynna protestancka świątynia na brzegu kanału Prinsengracht połoona jest zarz obok domu Anny Frank. Kościół ma najwyższą wieżę w Amsterdamie. Można do niego wejść za darmo albo wybrać się na modlitwę.

 


Spacer po parku Vondelpark


 
47 hektarów zieleni w centrum Amsterdamu zaprasza na darmowe spacery. Vondelpark otwarty w 1865 roku odwiedzany jest przez około 10 milionów osób rocznie. W parku można zobaczyć słynną rzeźbę The Fish autorstwa samego Pablo Picasso. To jedna z najciekawszych darmowych atrakcji Amsterdamu.

 


Podwórko Begijnhof


 
Jedno z najsłynniejszych “ukrytych” miejsc w Amsterdamie jest tak ukryte że wie o nim prawie każdy turysta to zespół zabytkowych budynków i prześliczne zielone podwórko Begijnhof przy Nieuwezijds Voorburgwal 373. To jedna z najbardziej znanych nierozrywkowych atrakcji w mieście. Możemy zobaczyć tu najstarszy dom mieszkalny znajdujący się w Amsterdamie. Beginaż był siedzibą “laickiej wspólnoty religijnej”. Warto zobaczyć znajdującą się tu kaplicę i pamiętać, że stojące tu domy to własność prywatna, a nie publiczny plac. Czynne w zależności od sezonu od 8 do 17 lub od 11 do 16.

 


Ogrody Rijksmuseumtuinen


 

Jeśli nie macie wystarczająco pieniędzy na bilet do Rijksmuseum to zawsze można wybrać się do muzealnego ogrodu, który zwiedzać można za darmo. Otwarte w 1916 roku ogrody opracowano by pokazać różne przykłady architetury i rzeźby. Ogrody muzealne uznane są za pomnik narodowy i w ciągu dnia otwarte dla zwiedzających bez dodatkowych opłat.

 


Bloemenmarkt – targ kwiatowy w Amsterdamie


 
Jeśli nie mamy pieniędzy na muzea to w Amsterdamie nie poszalejemy. Kolejną darmową atrakcją w mieście jest spacer przez targ kwiatowy Bloemenmarkt. Bloemenmarkt w Amsterdamie to pływający targ ze straganami sprzedającymi cebulki tulipanów oczywiście w cenach dostosowanych do pojemnych portfeli turystów. Przejść się między straganami można bez wydawania pieniędzy. Atrakcja taka sobie, ale za darmo nie ma co się spodziewać fajerwerków.

 


Dach NEMO Science Museum


 

Zwiedzanie muzeów w Amsterdamie do tanich nie należy ale jeśli nie chcemy płacić za bilet to możemy za darmo wyjść na dach NEMO Science Museum. Dach jest jednym z najbardziej znanych punktów widokowych w Amsterdamie. Za oglądanie widoków płacić tu nie trzeba w przeciwieństwie do większości punktów widokowych w Amsterdamie.

 


Plaża Strand Blijburg i inne


 
Holandia i Amsterdam nie należą do urlopowych kierunków wybieranych z powodu dobrej pogody i pięknych plaż. Jeśli jednak niskie temperatury i niesprzyjająca aura nie przeszkadza Wam w pójściu na plażę to atrakcją w Amsterdamie i najbliższej okolicy jest kilka darmowych plaż. Wśród nich wymienić można m.in. Strand Blijburg, a także Sloterplas i Sloterstand czy Zandvoort.

 


Darmowe promy GVB


 

Jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy na rejs po kanałach w Amsterdamie to możemy skorzystać z darmowych promów obsługiwanych przez GVB czyli firmę odpowiedzialną za komunikację miejską w Amsterdamie. Darmowe promy łączą centrum miasta z dzielnicą Amsterdam Noord. Darmowym promem dostaniemy się do słynnego NDSM Wharf czyli kolejnej darmowej atrakcji. Aktualny rozkład i trasy darmowych promów dostępne są na oficjalnej stronie GVB. Uwaga – kursowanie promów jest czasowo wstrzymywane więc warto sprawdzić ich aktualne rozkłady.

 


NDSM Wharf


 
NDSM Wharf to tereny dawnej stoczni w dzielnicy Amsterdam Noord, które z biegiem czasu przekształciły się w publiczną przestrzeń artystyczną zdominowaną przez street art. Jeśli chcemy wydać nieco pieniędzy to możemy pójść do jednej z popularnych knajpek mieszczących się w NDSM.

 
Polecamy również: