Od ilu lat alkohol w Holandii? Od ilu można kupić zioło?

Nie oszukujmy się – większość osób wyjeżdżających do Amsterdamu wcale nie jedzie tu po to, by zwiedzać muzea czy galerie. Amsterdam to imprezownia. Jeśli wybieracie się do Amsterdamu i jeszcze nie macie 18 lat to pewnie zastanawiacie się od ilu lat sprzedają alkohol w Holandii i od ilu lat można kupić zioło w coffeeshopach. Sprawdźmy to!
 
Na temat wieku do kupna alkoholu w Holandii spotkać można w internecie wiele sprzecznych informacji. Niektórzy podają, że alkohol w Holandii sprzedają od 16 roku życia. Nie jest to prawda. Alkohol w Holandii był dostępny od 16 roku życia do 2014 roku. Kilka lat temu przepisy zmieniono.
 

Jeśli wybieracie się na wycieczkę do Amsterdamu i nie jesteście jeszcze pełnoletni według polskiego prawa to mamy dla was wiadomości chyba złe. Alkohol w Holandii można kupić od 18 roku życia. Od ilu można go pić? W miejscach takich jak kawiarnie, bary i kluby również od 18 roku życia. Inaczej sprawa wygląda ze spożywaniem alkoholu w prywatnym zaciszu. Tu nie ma żadnych konkretnych wytycznych w holenderskim prawodawstwie. Jest jednak pewne ale…
 
Jeśli rodzice naleją Wam kieliszek wina w apartamencie to raczej nic się nie stanie, jednak według holenderskiego prawa nielegalne jest kupno alkoholu i wręczenie go osobie nie mającej 18 lat. Także z alkoholem w Holandii lepiej uważać.
 
Co z zakupem marihuany w coffeeshopach w Amsterdamie? Tu też musimy Was rozczarować. Jeśli jesteście niepełnoletni to sprzedawcy w sklepach zielarskich raczej Was wylegitymują. Do coffee shopu nie mają wstępy osoby niepełnoletnie. Osoby niepełnoletnie nie mogą wejść ani kupować, ani palić marihuany w coffeeshopach. Nici z zabawy.

 

Polecamy również: