Marokańczycy we Francji. Ilu Marokańczyków jest we Francji?

Marokańczycy we Francji. Ilu Marokańczyków jest we Francji?

Związki Maroka z Francją i Francji z Marokiem trwają już od wielu lat. Wiele osób zastanawia się ilu Marokańczyków mieszka we Francji. Ilu jest Marokańczyków we Francji? Jak dużo jest marokańskich imigrantów we Francji? Oto ich liczba!

 
Znaczna część dzisiejszego Maroka pozostawała pod kontrolą Francji jeszcze do drugiej połowy ubiegłego wieku. Stąd też to właśnie we Francji jest najwięcej imigrantów z Maroka spośród wszystkich krajów świata.
 
Ilu jest Marokańczyków we Francji? Dokładna liczba osób z Maroka lub z marokańskim pochodzeniem nie jest oczywiście znana ale szacuje się, że we Francji żyje około 1,145 miliona Marokańczyków.
 
Według nieco nowszych danych szacuje się, że marokańskie pochodzenie we Francji ma 1,314 miliona osób, a mieszkańców Francji urodzonych w Maroko jest ponad 433 tysiące.
 
Podsumowani: ilu Marokańczyków jest we Francji? Według różnych szacunków liczba ta różni się, ale wszystkie szacunki zakładają, że we Francji jest znacznie ponad 1 milion mieszkańców z marokańskim pochodzeniem.

 
Polecamy również: