Czy Maroko wygrało mundial? Czy było mistrzem świata w piłce nożnej?

Czy Maroko wygrało mundial? Czy było mistrzem świata w piłce nożnej?

Maroko to niewielki afrykański kraj, który kojarzy się z wakacjami ale nie kojarzy się z byciem piłkarskim potentatem. Wiele osób zastanawia się czy Maroko wygrało kiedyś mundial. Czy reprezentacja Maroka była mistrzem świata w piłkę nożną? Czy Maroko jest dobre w futbol? Sprawdźmy to!

 

Reprezentacja Maroka w piłce nożnej mężczyzn, mimo dobrej postawy na mundialu w Katarze w 2022 roku, nie należy do najbardziej utytułowanych drużyn w historii tej dyscypliny sportowej. Maroko nie ma na swoim koncie prawie żadnych sukcesów.
 
Reprezentacja Maroka w piłce nożnej w 1976 roku zdobyła tytuł Mistrza Afryki. Drugie miejsce w mistrzostwach Afryki piłkarze wywalczyli w 2004 roku, a w 1980 roku reprezentacja Maroka była trzecia w mistrzostwach swojego kontynentu.
 
To tyle z historycznych sukcesów. Poza tym Maroko grało w fazie grupowej na mistrzostwach świata w 2018 roku, a także w 1998, 1994 roku. W 1986 roku drużynie udało się zakwalifikować do 1/8 finału mistrzostw.
 
Podsumowanie: czy Maroko jest dobre w piłkę nożną? Patrząc na historię sukcesów łatwo zobaczyć, że nie jest to najlepsza drużyna świata, ale póki piłka w grze każdy ma szanse na wygraną!

 
Polecamy również: