Dubrownik pogoda czerwiec. Jaka temperatura? Czy warto?

Dubrownik pogoda czerwiec. Jaka temperatura? Czy warto?

Czerwiec to miesiąc w którym wiele osób zastanawia się nad rozpoczęciem urlopu. Wielu podróżników zastanawia się jaka jest pogoda w Dubrowniku w czerwcu. Czy w czerwcu w Dubrowniku jest ciepło? Czy warto jechać do Dubrownika w czerwcu? Jaka jest średnia temperatura i pogoda w Dubrowniku, najsłynniejszym kurorcie w Chorwacji? Sprawdźmy to!

 

Czy w czerwcu w Dubrowniku jest ciepło? Czerwiec to pierwszy miesiąc w roku w którym można z całą pewnością stwierdzić, że w Dubrowniku jest ciepło. Z początkiem miesiąca średnia temperatura w Dubrowniku w dzień to 24 stopnie Celsjusza.

 
Wraz z kolejnymi tygodniami średnia wzrasta i pod koniec czerwca można średnio spodziewać się już 28 stopni Celsjusza.

 
Wieczory i noce w czerwcu w Dubrowniku również zaczynają być ciepłe. Z początkiem czerwca można spodziewać się 17 stopni Celsjusza ale już pod koniec średnia w nocy wzrasta do 21 stopni Celsjusza.

 
W czerwcu szansa na opady w Dubrowniku maleje, dni są długie i słoneczne.

 
Czy warto jechać do Dubrownika w czerwcu? Jeśli chcemy uciec przed wakacyjnymi tłumami i nie przeszkadzają nam nieco niższe temperatury to wyjazd z początkiem czerwca do Dubrownika jest dobrym pomysłem.

 
Wraz ze startem wakacji pogoda w Dubrowniku jest lepsza ale trzeba pamiętać, że wówczas ceny są wyższe, a atrakcje bardziej zatłoczone.

 
Polecamy również: