Czy Słowacja i Słowenia to to samo? Jaka jest różnica?

Czasem aż ciężko uwierzyć jakie pytania mogą zadawać niektórzy. Jednym z tego typu pytań jest to czy Słowenia i Słowacja to to samo. Jeśli jeszcze zastanawiacie się czy Słowenia to zamienna nazwa na Słowację to mamy dziś garść informacji, które raz na zawsze wytłumaczą wam czy jest różnica czy nie.

 

Słowacja i Słowenia – brzmi na tyle podobnie, że dwa europejskie państwa mylone są nie tylko przez niewyedukowanych internautów ale również czasem podczas oficjalnych uroczystości państwowych. Flaga Słowacji to trzy kolorowe paski: biały, niebieski i czerwony z herbem lekko po lewej stronie flagi. Flaga Słowenii wygląda dość podobnie. To również biały, niebieski i czerwony z herbem u lewego boku.

 

 
Stolicą Słowenii jest Lublana, a Słowacji Bratysława. Słowacja graniczy z Polską, Słowenia nie. Słowenia jest niewielkim państewkiem zamieszkałym ledwo przez 2 miliony osób. To mniej od wielu miast. Słowacja jest nieco większa, chociaż też nie należy do gigantów – zamieszkuje ją 5,45 mln osób.

 
Historia Słowacji i Słowenii jest nieco podobna jeśli weźmiemy pod uwagę datę powstania – początek lat 90-tych ubiegłego stulecia. Zarówno Słowacja jak i Słowenia są członkami Unii Europejskiej. To dwa odrębne państwa ale mylone tak często, że w Słowenii planowano nawet… zmianę flagi by przestała być podobna do flagi Słowacji.

 
Prawdopodobnie część ludzi nigdy nie przestanie mylić Słowacji ze Słowenią ale Wy możecie przestać.

 
Polecamy również: