Czy Francja wygrała mundial? Czy była mistrzem świata w piłkę nożną?

Piłkarska reprezentacja Francji od wielu lat jest jedną z najpotężniejszych drużyn świata. Wiele osób zastanawia się czy Francja wygrała kiedyś mundial. Czy Francja była mistrzem świata w piłce nożnej? Kiedy francuska drużyna sięgała po najwyższe tytuły? Ile razy Francja była mistrzem świata w piłce nożnej? Sprawdźmy to!

 

Mistrzostwa świata w piłce nożnej mężczyzn są organizowane przez FIFA od 1930 roku. W historii rozgrywek na najwyższym poziomie reprezentacja Francji dwukrotnie sięgała zwycięstwo.

 
Kiedy Francja była mistrzem świata? Francuzi zwyciężyli w mistrzostwach świata organizowanych w 1998 roku we Francji. Francja jest też obecnym mistrzem – triumfatorem mundialu z 2018 roku, który organizowany był w Rosji.

 

Reprezentacja Francji w piłce nożnej mężczyzn jednokrotnie zajęła też drugie miejsce na mistrzostwach w 2006 roku. Trzykrotnie Francja była trzecią drużyną świata – doszło do tego w 1958 oraz w 1986 roku.

 
Podsumowanie: czy Francja była mistrzem świata w piłkę nożną? Tak! Francja dwukrotnie sięgała po mistrzostwo – w 1998 i 2018 roku. Do końca mistrzostw w Katarze Francja wciąż pozostaje mistrzem świata w piłkę nożną!

 
Polecamy również: