Czy w Niemczech obchodzą Trzech Króli? Czy 6 stycznia wolne?

Święto Trzech Króli jest dniem ustawowo wolnym od pracy w wielu krajach w tym od niedawna także w Polsce. Obchodzone jest 6 stycznia i ma uczcić objawienie się Boga człowiekowi. W Polsce Święto Trzech Króli jest wolne ale czy wolne jest też w Niemczech? Czy 6 stycznia to dzień wolny w Niemczech? Czy w Niemczech jest Trzech Króli?

 

W Niemczech Święto Trzech Króli znane jest jako Erscheinung des Herrn. Czy 6 stycznia jest wolny w Niemczech? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna.
 

Jest to dzień wolny od pracy tylko w niektórych bardziej katolickich częściach kraju, ale nie we wszystkich. Tylko w trzech niemieckich landach. Trzech Króli jest wolny w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, Bawaria oraz Saksonia-Anhalt.
 
W pozostałych częściach kraju 6 tycznia nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

 
Podsumowanie: czy zatem w Niemczech obchodzą Objawienie Pańskie szerzej znane jako święto Trzech Króli? Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak ale tylko w kilku krajach związkowych. 6 stycznia jest wolne w Niemczech w Badenii-Wirtembergii, Bawarii oraz w Saksonii-Anhalt. Warto pamiętać, że dla gorliwych katolików mieszkających w innych landach, nawet jeśli nie jest to dzień wolny od pracy, jest to święto nakazane i według nakazów kościelnych uczestnictwo we mszy jest obowiązkowe.

 
Polecamy również: