Ile wziąć pieniędzy na 4 dni na Ukrainę? Ile zabrać kasy

Ile wziąć pieniędzy na 4 dni na Ukrainę? Ile zabrać kasy

Ukraina od pewnego czasu nie kojarzy się już z miejscem niebezpiecznym dla turystów i jako wakacyjny czy weekendowy wyjazd wybierana jest przez coraz więcej ludzi. Nie jest ich jednak jeszcze zbyt dużo więc nie każdy wie ile pieniędzy wziąć na Ukrainę. Ile pieniędzy zabrać na Ukrainę? Ile pieniędzy potrzeba na Ukrainie na weekend albo na 4 dni? Ile trzeba przygotować na wyjazd na Ukrainę?

 

Jeśli ktoś sugeruje się tylko cenami organizowanych wycieczek na Ukrainę w najróżniejszych biurach podróży to może pomyśleć, że na Ukrainie ceny są takie same jak w Polsce. Nie są. Na Ukrainie jest zdecydowanie taniej niż w Polsce. Zwłaszcza jeśli chodzi o usługi.

 
Ukraina jest jednym z niewielu miejsc w których mało zarabiający Polak może poczuć się jak zachodni turysta w Polsce. Oczywiście nie ma odpowiedzi na pytanie: ile wziąć pieniędzy na Ukrainę. Na wyjazd zawsze bierzemy tyle na ile nas stać.
 
Restauracja Mon Chef, Hotel Astoria, Lwów
 
Są osoby, które zadowolą się spaniem w hostelu za kilkaset hrywien za noc, są też tacy którzy wybierają dobrej klasy hotele. Są przyjezdni jedzący na Ukrainie konserwy przywiezione z Polski, są też osoby wybierające najlepsze restauracje we Lwowie.

 
Jeśli jedziecie na Ukrainę i nie macie zamiaru biedować ale też nie wypoczywacie na wysokim poziomie to wystarczy wziąć na Ukrainę tyle samo pieniędzy co na wyjazd na weekend do miasta w Polsce. Nie wystarczy to na wysokiej klasy restauracje i hotele w Kijowie ale w każdym innym mieście na Ukrainie pozwoli na ponad przeciętnie dobry wypoczynek włączając w to obiady w dobrych restauracjach.

 
Podsumowując: ile pieniędzy zabrać na Ukrainę? Jeśli nie macie zbyt dużo to wyjazd da się zamknąć w kwocie nawet poniżej 100 złotych za dzień na osobę razem ze spaniem. Dobrej klasy wyjazd zamknie się w 300 złotych od osoby za dzień. Limitu górnego oczywiście nie ma.

 
Polecamy również: