Jakie gniazdka są w Holandii? Czy potrzebna jest przejściówka?

Holandia i Amsterdam od lat są ciekawym miejscem do którego warto pojechać przynajmniej raz w życiu. Wielu turystów zastanawia się czy do Holandii i Amsterdamu potrzebna jest przejściówka? Jaki prąd jest w Holandii? Sprawdźmy to!

 
Na początek warto przypomnieć jaki jest prąd w Holandii. Napięcie prądu w Holandii to 230 V, a częstotliwość prądu w Holandii to 50 Hz. To standard stosowany w wielu krajach w Europie. Czy potrzebna jest przejściówka do kontaktu?

 
W Holandii najpopularniejsze gniazdka to gniazdka typu F, czasem zdarzają się też gniazdka w starym standardzie typu C. Co to oznacza dla Polaków? Czy potrzebna jest przejściówka?

 

Gniazdka w standardzie typu C są gniazdkami innego typu niż ten stosowany w Polsce ale biorąc sprzęt z Polski nie trzeba stosować przejściówki. Wtyczki z Polski pasują do wtyczek w Holandii. Różnicą jest sposób uziemienia: holenderskie gniazdka mają blaszki, polskie bolca.

 
Podsumowanie: czy do Holandii potrzebna jest przejściówka? Nie! Jadąc z Polski nie potrzebujemy przejściówki ale jadąc z UK już tak.

 
Polecamy również: