Czy Niemcy obchodzą Wszystkich Świętych? Czy 1 listopada wolne w Niemczech?

1 listopada w Polsce to jedno z powszechniej obchodzonych świąt. Wiele osób zastanawia się czy Wszystkich Świętych obchodzi się także w Niemczech. Chociaż Niemcy nie obchodzą Dnia Wszystkich Świętych w taki sam sposób jak Polacy, to nadal jest to ważne święto w Niemczech. Oto wszystko, co powinniście wiedzieć o tym, jak Niemcy obchodzą ten wyjątkowy dzień. Czy 1 listopada jest wolny w Niemczech?

 

Wszystkich Świętych lub “Allerheiligen” jak nazywa się go po niemiecku, to święto religijne, które przypada na 1 listopada każdego roku. Jest to dzień, w którym Niemcy wspominają i czczą świętych, zarówno znanych jak i nieznanych. Wiele osób decyduje się w tym dniu odwiedzić groby swoich bliskich i zostawić na nich kwiaty lub znicze.
 
Inni spędzają czas na modlitwie lub refleksji. Warto jednak pamiętać, że 1 listopada jest dniem wolnym od pracy tylko w pięciu religijnych landach w Niemczech.
 
Wszystkich Świętych w Niemczech jest wolne na katolickim południu. 1 listopada jest wolny tylko w Bawarii, Badenii-Wirtembergii, Nadrenii Północnej Westfalii, Nadrenii Palatynat oraz w Saarze. W większości kraju dzień ten jest zwykłym dniem takim jak każdy inny chociaż panują też zasady tak zwanego cichego święta.
 

Podsumowanie: czy 1 listopada jest wolny w Niemczech? Tylko w kilku katolickich landach przykłada się szczególną uwagę do kościelnego święta. W pozostałych częściach kraju nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy.

 

Polecamy również: