Czy 15 sierpnia restauracje są otwarte? Czy są czynne?

15 sierpnia każdego roku, a więc również 2023, to ważne święto kościelne oraz wojskowe. Z tego powodu wiele osób zastanawia się czy 15 sierpnia restauracje są otwarte. Czy można wyskoczyć na posiłek do restauracji 15 sierpnia?

 
15 sierpnia ze względu na święto zamknięte są sklepy takie jak markety czy galerie handlowe ale nie wszystkie branże mają zakaz działalności w dniu 15 sierpnia. Czy gastronomia może być otwarta?
 
Jeśli zastanawialiście się czy restauracje są otwarte 15 sierpnia 2023 to odpowiedź brzmi: tak, mogą być otwarte. Oczywiście nie znaczy to, że otwarta jest każda restauracja w Polsce. Właściciele niektórych lokali mogą zdecydować o zamknięciu swojej knajpy 15 sierpnia, ale generalnie restauracje są otwarte.
 
Otwartych restauracji można bez problemu szukać w centrach dużych miast czy turystycznych miejscowości. Trzeba pamiętać, że z racji święta godziny otwarcia restauracji czy kawiarni 15 sierpnia mogą być skrócone.
 
Podsumowanie: czy 15 sierpnia restauracje są otwarte? Lokale gastronomiczne mogą działać 15 sierpnia ale przed wyjazdem do konkretnego lokalu najlepiej po prostu do niego zadzwonić i zobaczyć czy jest otwarty.

 
Warto przeczytać również: