Czy Jamajka to Afryka? Czy Jamajka jest w Afryce? Jaki kontynent?

Istnieje wiele zamieszania wokół kontynentu afrykańskiego. Wiele osób nie jest pewnych, gdzie on się znajduje lub jakie kraje są uważane za jego część. W tym wpisie na blogu wyjaśnimy wszelkie zamieszanie wokół kontynentu afrykańskiego i czy Jamajka jest jego częścią. Czy Jamajka jest w Afryce?

 

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem na świecie i znajduje się na południe od Europy i na zachód od Azji. Składa się z 54 krajów i zajmuje powierzchnię 30,37 mln kilometrów kwadratowych. Populacja Afryki szacowana jest na 1,3 miliarda ludzi, co czyni ją najludniejszym kontynentem na Ziemi. Niektóre z krajów, które są uważane za część Afryki to Algieria, Angola, Benin, Botswana, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Republika Zielonego Przylądka,Republika Środkowoafrykańska, Czad, Komory, Demokratyczna Republika Konga, Dżibuti, Egipt, Gwinea Równikowa, Erytrea, Etiopia, Gabon, Gambia, Ghana, Gwinea Bissau, Kenia, Lesotho Liberia, Libia, Madagaskar, Malawi, Mali, Mauretania, Mauritius, Mozambik, Namibia, Niger, Nigeria, Rwanda, Senegal, Seszele, Sierra Leone, Somalia, Republika Południowej Afryki, Sudan, Sudan, Suazi, Tanzania, Togo, Tunezja, Uganda, Zambia i Zimbabwe.

 
Jak widać z powyższej listy, Jamajka się na niej nie znajduje. Jamajka położona jest na Morzu Karaibskim w archipelagu Wielkich Antyli. Znajduje się w Ameryce Północnej, a dokładniej w Ameryce Środkowej, która jest jej częścią.

 
Jamajka jest jedną z najpopularniejszych destynacji turystycznych na Karaibach i znana jest z białych, piaszczystych plaż i przyjemnego klimatu.

 
Podsumowanie: czy Jamajka jest w Afryce? Nie, Jamajka nie leży w Afryce.

 
Polecamy również: