Co trzeba aby wjechać na Ukrainę? Co jest potrzebne Polakom?

Ze względu na niskie ceny we Lwowie i na Ukrainie kraj ten jest wciąż dość często wybieraną destynacją turystyczną. Wiele osób zastanawia się co w 2021 roku potrzebne jest by wjechać na Ukrainę. Co trzeba mieć jadąc na Ukrainę?
 

W 2021 roku obowiązują nieco inne niż wcześniej przepisy dotyczące wjazdu na Ukrainę. Wcześniej by pojechać na Ukrainę wystarczył paszport oraz – jeśli jedziemy własnym samochodem – Zielona Karta. Jadąc autem pożyczonym lub w leasingu trzeba było mieć również stosowne upoważnienie. Zasady jednak się zmieniły.
 
Co trzeba mieć aby pojechać na Ukrainę? Obecnie kwestią niezależną od szczepienia lub jego braku jest posiadanie ubezpieczenia turystycznego na Ukrainę. Poza tym kwestia wjazdu różni się w zależności od tego czy jesteśmy szczepieni czy nie.
 
Osoby zaszczepione potrzebują tak zwany paszport covidowy. Ukraina nie wymaga pełni szczepień więc jeśli osoba przyjęła jedną dawkę dwudawkowej szczepionki to wystarczy do wjazdu na Ukrainę.
 
Osoby niezaszczepione muszą jadąc na Ukrainę posiadać wynik dowolnego testu wykonany nie później niż na 72 godziny przed wjazdem na Ukrainę. Co dalej? Tutaj sprawa różni się w zależności od tego czy jedziemy na Ukrainę na 72 godziny czy na dłużej. W przypadku przyjazdu na 72 godziny wymagane jest po prostu opuszczenie kraju w ciągu 72 godzin.
 
Osoby niezaszczepione chcące pozostać dłużej na Ukrainie muszą zrobić test po przyjeździe lub odbyć obowiązkową kwarantannę. W czasach dynamicznie zmieniających się zasad wjazdu do różnych krajów zawarte powyżej informacje mogą się zdeaktualizować więc szykując się do wyjazdu na Ukrainę najlepiej sprawdzić aktualne przepisy zawsze na oficjalnej ukraińskiej stronie Visit Ukraine.

 
Polecamy również: