Jaka waluta w Islandii? Czy jest euro? Pieniądze na Islandię

Jaka waluta w Islandii? Czy jest euro? Pieniądze na Islandię

Islandia nie należy do największych krajów świata dlatego też wiedza o Islandii nie jest zbytnio powszechna. Wiele osób zastanawia się jakie pieniądze są w Islandii. Czy Islandia używa Euro? Ile warte są islandzkie pieniądze i jakie pieniądze wziąć na Islandię? Sprawdźmy to!

 
Jeśli zastanawialiście się czy na Islandii obowiązującą walutą jest euro to mamy dla Was odpowiedź: nie, nie jest. Waluta Islandii to korona Islandzka o międzynarodowym skrócie ISK.
 
W obiegu pozostają monety 1, 5, 10, 50 i 100 koron oraz banknoty o nominałach 500, 1000, 2000, 5000 i 10 000 koron islandzkich. Korona dzieli się na 100 aurar ale te nie są już w obiegu od 2003 roku.
 
Banknot o nominale 500 koron islandzkich jest wart nieco ponad 15 złotych.
 
Jakie pieniądze wziąć na Islandię?
Islandzka korona nie należy do najważniejszych walut świata więc zakup większej ilości koron islandzkich w Polsce nie będzie należał do najłatwiejszych. Wiele osób zastanawia się więc jakie pieniądze zabrać na Islandię.
 
Najlepiej wyposażyć się w twardą walutę taką jak funty, euro lub dolary. Nadadzą się też pieniądze państw skandynawskich jeśli je posiadacie. W niektórych turystycznych miejscach będzie można płacić w dolarach, funtach lub euro ale jak to zwykle bywa kurs wymiany zaproponowany przez sprzedawcę raczej nie będzie należeć do korzystnych dla kupującego.

 
Polecamy również: