Dubaj temperatura w maju. Czy warto jechać? Pogoda!

Dubaj to popularny cel podróży dla turystów z całego świata. Znany z luksusowych hoteli, wieżowców, plaż i imponującej architektury, miasto przyciąga turystów przez cały rok. Przed podróżą do Dubaju wiele osób zastanawia się jaka jest pogoda w Dubaju w maju. Czy jest ciepło?

 
Maj w Dubaju jest miesiącem, w którym temperatury osiągają wysoki poziom. Z początkiem miesiąca średnia temperatura w Dubaju to 36 stopni Celsjusza, a pod koniec maja średnia wynosi już aż 39 stopni. W nocy temperatura spada do około 23 stopni Celsjusza w pierwszym tygodniu i 26 stopni pod koniec miesiąca, co czyni noce bardzo ciepłymi.
 
W maju szansa na wystąpienie opadów w Dubaju jest wręcz pomijalna, dni są pełne słońca i stają się coraz dłuższe. Warto podkreślić, że zwłaszcza druga połowa maja to okres w którym jest już upalnie więc Dubaj nie nadaje się dla osób, które źle znoszą ekstremalnie wysokie temperatury.
 
Podsumowanie: jaka jest pogoda w Dubaju w maju? Dubaj w maju to miejsce, które zapewnia turystom bardzo ciepłą i suchą pogodę. Ze średnią temperaturą wynoszącą 36 stopni Celsjusza z początkiem miesiąca i 39 stopni pod koniec, należy spodziewać się dobrej pogody przez cały miesiąc.
 
Ze względu na wysokie temperatury należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu i ochronie przed słońcem.

 
Polecamy również: