Alkohol w Tajlandii kiedy kupić? Godziny sprzedaży

Alkohol w Tajlandii kiedy kupić? Godziny sprzedaży

Tajlandia jest jednym z najbiedniejszych krajów świata, a duży przychód zapewnia jej turystyka. Jak wiadomo turyści lubią alkohol. Wiele osób zastanawia się kiedy można kupić alkohol w Tajlandii i czy w Tajlandii jest alkohol. Jak wygląda sytuacja z alkoholem w Tajlandii? Jakie są godziny sprzedaży alkoholu w Tajlandii?

 

Czy w Tajlandii jest alkohol? Tak, w Tajlandii jest alkohol ale przez wiele lat dostęp do napojów alkoholowych był utrudniony. W połowie 2022 roku zniesiono pewne zakazy sprzedaży alkoholu w Tajlandii. Jak to teraz wygląda? Kiedy można kupić alkohol w Tajlandii?
 
Od 1972 roku w Tajlandii obowiązywał zakaz sprzedaży alkohol w godzinach od 14:00 do 17:00. W połowie 2022 roku zakaz ten zniesiono w hotelach. Niestety, w innych miejscach zakaz wciąż obowiązuje. W teorii sprzedaż może odbywać się od godziny 11:00 do 14:00, a potem od 17:00 do 0:00.
 
Sklepy spożywcze w Tajlandii wciąż muszą przestrzegać zakazu ale jak wiadomo w biednych krajach nie ma rzeczy, których nie da się załatwić w inny sposób więc zakaz sprzedaży jest dość fikcyjny.

 
Polecamy również: