Czy do Argentyny potrzebny jest paszport czy dowód? Dokumenty

Argentyna nie należy do najczęściej odwiedzanych destynacji turystycznych. Do Argentyny jeździ niewielu Polaków dlatego część turystów planujących wczasy w Argentynie zastanawia się czy do Argentyny potrzebny jest paszport. Czy do Argentyny potrzeba paszportu? Czy wystarczy dowód osobisty? Jakie dokumenty do Argentyny? Sprawdźmy to!

 

Wiele osób planujących wyjazd do Argentyny zastanawia się czy do wyjazdu do Argentyny potrzebny jest paszport czy wystarczy tylko posiadanie dowodu osobistego. Jaki trzeba mieć dokument?

 
Planując wyjazd na wczasy do Argentyny obywatele Polski muszą posiadać ważny paszport lub ewentualnie podróżować mając ważny paszport tymczasowy. Jadąc do Argentyny wymaganym dokumentem jest wyłącznie paszport. Polacy nie mogą jechać do Argentyny z samym tylko dowodem osobistym.

 
Wiele osób planujących podróż zastanawia się też jak długo powinien być ważny paszport jadąc do Argentyny. Władze argentyńskie nie wymagają od Polaków żadnej konkretnej długości ważności paszportu. Musi być więc ważny na okres całej planowanej długości urlopu w Argentynie. Zawsze warto jednak mieć pewien zapas i pilnować ważności swojego paszportu by nie narazić się na żadne stresujące sytuacje.

 
Podsumowanie: jakich dokumentów podróży potrzeba przy wyjeździe do Argentyny? Polacy mogą jechać do Argentyny posiadając ze sobą ważny paszport. Dowód osobisty to za mało.

 
Polecamy również: