Czy Boże Ciało wypada w maju? Czy może być w maju?

Czy Boże Ciało wypada w maju? Czy może być w maju?

Boże Ciało to ważne święto katolickie, które obchodzone jest w Polsce w czwartek po oktawie Trójcy Świętej, czyli 60 dni po Wielkanocy. Wiele osób zastanawia się czy Boże Ciało wypada w maju. Czy Boże Ciało może być w maju?

 
Czy Boże Ciało wypada w maju? Odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest świętem ruchowym, którego data zależy od daty Wielkanocy. Czy może być w maju?
 
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa może wypadać w maju. Boże Ciało wypada w maju w 2024 roku, a także w 2027, 2029 oraz 2032 roku. Zwykle jednak Boże Ciało wypada w czerwcu.
 
Święto to ma bardzo długą tradycję w Polsce i jest obchodzone w sposób bardzo uroczysty. W wielu miejscowościach organizowane są procesje, podczas których niesie się konsekrowaną hostię w monstrancji, a ulice ozdabia się kwiatami i zielonymi gałęziami.

 
Podsumowanie: czy Boże Ciało wypada w maju? Dokładna data święta znanego jako Boże Ciało zależy od daty Wielkanocy. Może być tak, że Boże Ciało wypada w maju.

 
Polecamy również: