Czy Włochy są większe od Polski? Powierzchnia i ludność

Polska nie należy do najmniejszych krajów w Europie ale nie jest też w gronie tych największych. Wiele osób zastanawia się czy Włochy są większe od Polski. Czy powierzchnia Włoch jest większa od Polski? Czy Polska jest większa od Włoch? Jak wygląda sprawa z ludnością? Czy Włochów jest więcej niż Polaków? Sprawdźmy te dwie ważne statystyki.

 

Polska i Włochy to dwa kraje mające prawie taką samą powierzchnię więc można się pomylić zastanawiając się czy Włochy są większe od Polski. Czy są? Patrząc na mapę, przez unikalny kształt Włoch i jedną z największych wysp w Europie, można pomyśleć, że Włochy są większe od Polski, jednak nie jest to prawda.
 
Powierzchnia Włoch to 301 338 kilometrów kwadratowych, a powierzchnia Polski to 312 679 kilometrów kwadratowych. Polska jest więc o 11 341 kilometrów kwadratowych większa od Włoch. To powierzchnia nieco mniejsza niż połowa powierzchni Sardynii. Gdyby Włochy miały być większa potrzebowałyby jeszcze jednej sporej wyspy.
 
Czy we Włoszech mieszka więcej ludzi niż w Polsce? Ile osób mieszka we Włoszech? Jeśli chodzi o wielkość pod względem liczebności ludności to Włochy biją Polskę na głowę. W Polsce mieszka zaledwie 37,97 mln osób. Włochy mają aż 60,36 mln obywateli. Włochów jest więc zdecydowanie więcej niż Polaków.
 
Podsumowanie: Czy Włochy są większe od Polski? Jeśli bierzemy pod uwagę powierzchnię to Włochy są mniejsze od Polski. Jeśli jednak popatrzymy na liczbę mieszkańców to Włochy są krajem zdecydowanie większym.

 
Warto przeczytać również: