Czy w nocy grają hejnał w Krakowie z Wieży Mariackiej?

Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji turystycznych Krakowa jest odgrywany co godzinę hejnał z wieży mariackiej słynnego kościoła obok Rynku w Krakowie. Wiele osób przyjeżdżających do Krakowa zastanawia się w jakich godzinach grany jest hejnał i pyta czy w nocy grają hejnał w Krakowie? Czy w nocy można usłyszeć hejnał? Czy hejnalista pracuje w nocy? Sprawdźmy to!

 

Wśród wielu obowiązkowych punktów wyjazdu do Krakowa dla wielu osób jest również wysłuchanie słynnego hejnału z wieży mariackiej. Wiele osób wie, że hejnał odgrywany jest w ciągu dnia, ale czy grany jest też w nocy?
 
Jeśli zastanawialiście się czy w nocy można usłyszeć hejnał z wieży mariackiej to mamy dla Was odpowiedź. Nawet jeśli przyjedziemy do Krakowa w późnych godzinach wieczornych i pierwsze wyjście “na miasto” czeka nas nocą to hejnał uda się usłyszeć.
 
Kiedy gra hejnał z wieży mariackiej? Hejnał z wieży mariackiej grany jest na cztery strony świata o pełnej godzinie przez całą dobę, niezależnie od tego czy jest dzień czy noc.

 
Podsumowanie: czy w nocy grają hejnał w Krakowie? Tak, hejnał jest grany również w nocy.

 
Warto przeczytać również: