Czy w Chorwacji można płacić kartą? Czy akceptują polskie karty?

Wielu turystów nie lubi nosić ze sobą dużej ilości gotówki i wybiera płatność kartami zamiast odwiedzania banków i kantorów. Wiele osób jadących do Chorwacji zastanawia się czy w Chorwacji można płacić kartą. Czy w Chorwacji da się płacić kartą? Czy w Chorwacji da się płacić polską kartą?

 

Są na świecie kraje, takie jak na przykład Holandia w których nawet w dużych sklepach możemy mieć problem z zapłatą polską kartą, na szczęście Chorwacja do nich nie należy. Czy w Chorwacji da się płacić kartą? Tak.
 
W Chorwacji bez problemu zapłacimy większością popularnych kart takich jak Visa, MasterCard czy DinersClub. Problem z płatnościami w zwykłych miejscach mogą mieć czasem jedynie posiadacze American Express, jednak i tą kartą da się zapłacić w dobrych hotelach czy restauracjach.
 
Jadąc do Chorwacji warto jednak pamiętać, że nie wszystkie turystyczne miejscówki akceptują płatności kartą. Bardzo często zdarzają się przedsiębiorcy żerujący na turystach, którzy w celu uniknięcia podatków nie chcą zostawiać śladów transakcji i nie akceptują płatności kartą.
 
W takiej sytuacji można zawsze iść gdzie indziej. W normalnych sklepach, na stacjach benzynowych, w dobrych restauracjach i hotelach bez problemu zapłacimy kartą.
 
Wiele osób zastanawia się czy w Chorwacji można płacić kartą za autostrady i odpowiedź na to pytanie również jest twierdząca. Można, można też w euro.
 
Podsumowanie: czy w Chorwacji można płacić kartą? Tak, w Chorwacji akceptowane są karty większości firm wydających karty w Polsce.

 
Warto przeczytać również: