Czy w Turcji można płacić kartą? Czy Visa i MasterCard?

Wyjazdy do Turcji to bardzo popularny kierunek wakacyjny. Nie wszyscy turyści jadą do Turcji na All Inlcusiwe. Niektórzy chcą zjeść coś lepszego i zobaczyć więcej, a wtedy trzeba będzie płacić. Wiele osób zastanawia się czy w Turcji można płacić kartą. Jakimi kartami da się płacić w Turcji? Czy w Turcji działa polska karta?

 

Turcja jest jednym z biedniejszych krajów o bardzo niskiej średniej i minimalnej płacy ale nie oznacza to wcale, że nie akceptują tu płatności kartą. W większości sklepów, hoteli czy restauracji da się bez najmniejszych problemów płacić kartą w Turcji.
 
Terminale posiada większość sprzedawców w powszechnych turystycznych miejscach, jedynie jeśli zapuścimy się na bazar, który nie jest przygotowany pod turystów albo do zapomnianej przez wszystkich knajpy, będziemy mieć problem z płatnością kartą.
 
Czy da się płacić polską kartą? Tak, płatności polskimi kartami w Turcji nie są utrudnione. Tureckie banki wydają karty tych samych koncernów co te znajdujące się w Polsce. Zapłacimy więc bez problemu kartami Visa czy MasterCard. Problemy mogą mieć jednak posiadacze kart American Express, jednak w lepszych miejscach są one bez trudu akceptowane.

 
Warto przeczytać również: