Gdzie we Wrocławiu wyrobić paszport? Adres i dokumenty!

Gdzie we Wrocławiu wyrobić paszport to pytanie, które często stawiają sobie mieszkańcy zarówno Wrocławia jak i okolicy, którzy chcą posiadać dokument pozwalający na podróże poza kraje należące do Unii Europejskiej lub akceptujące wjazd Polaków na podstawie dowodu osobistego. Gdze można wyrobić paszport we Wrocławiu? Jakie są adresy? Sprawdźmy listę!

Gdzie można zrobić paszport we Wrocławiu? Dokument pozwalający na wyjazdy poza kraje Unii Europejskiej. We Wrocławiu, jak i w całej Polsce, wyrabianiem paszportów zajmują się urzędy wojewódzkie. Gdzie jest urząd wydający paszporty we Wrocławiu?

Jeśli chcemy uzyskać paszport we Wrocławiu musimy umówić się na wizytę do dolnośląskiego urzędu wojewódzkiego, który znajduje się pod adresem Plac Powstańców Warszawy 1 w centrum miasta. Umawianie wizyt możliwe jest za pośrednictwem internetu lub po osobistej wizycie w urzędzie.

Do wyrobienia paszportu we Wrocławiu potrzebne jest posiadanie dokumentów (dowodu lub posiadanego już paszportu), przygotowanie fotografii w formacie 35×45 mm, potwierdzenia złożenia opłaty za wyrobienie paszportu, a także wypełnionego wniosku o wydanie paszportu, który można wcześniej pobrać z Internetu.

Podsumowanie: gdzie we Wrocławiu można wyrobić paszport? Adres miejsca w którym we Wrocławiu wyrabia się paszporty to Urząd Wojewódzki znajdujący się przy pl. Powstańców Warszawy pod numerem 1.

Polecamy również: