Czy w Tunezji są rekiny? Czy rekiny w Tunezji atakują ludzi?

Wyjazd do Tunezji to ciekawa opcja na egzotyczne wakacje bez konieczności szykowania się na bardzo długi lot. Wiele osób planujących wyjazd do Tunezji zastanawia się czy w Tunezji są rekiny. Czy w wodach przy brzegach Tunezji można spodziewać się rekinów? Czy rekiny w Tunezji atakują ludzi? Sprawdźmy to!

 
Jeśli planujecie wyjazd do Tunezji i zastanawiacie się czy w tunezyjskich wodach są rekiny to bez dalszego przedłużania odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, w wodach Tunezji występują rekiny.
 
Tunezja leży nad Morzem Śródziemnym. W Morzu Śródziemnym żyje wiele gatunków rekinów. Czy są niebezpieczne rekiny?
 
Jeśli spojrzymy na historię ataków rekinów w Tunezji to widać, że ataki rekinów zdarzają się, ale dochodzi do nich niezwykle rzadko. Zanotowano trzy niesprowokowane ataki rekinów w Tunezji w tym jeden w okolicy Safakis był atakiem śmiertelnym i doszło do niego w kwietniu 1909 roku.
 
Do ostatniego ataku doszło w 1982 roku w okolicy Bizerty. Jak widać rekiny w wodach Tunezji są, ale ataki na ludzi zdarzają się niezwykle rzadko.
 
Kąpiąc się w morzu w Tunezji warto więc zwracać uwagę na wszelkie znaki dawane przez ratowników i bezwzględnie się do nich stosować. Prawdopodobieństwo ataku rekina jest jednak znikome.

 
Polecamy również: