Czy Tunezja jest w Strefie Schengen? Sprawdźmy czy jest!

Strefa Schengen ostatnio odmieniana jest przez wszystkie przypadki. Jeśli planujecie wyjazd na wakacje i zastanawiacie się czy będzie można normalnie wrócić do domu, a planowaliście wyjazd do Tunezji to pewnie zastanawiacie się właśnie czy Tunezja jest w Schengen. Czy Tunezja znajduje się w gronie państw Układu z Schengen? Sprawdźmy to!

 
Tunezja jest jedną z ciekawszych wakacyjnych destynacji. Tani kraj do którego wycieczki organizuje bardzo wiele biur podróży przez dłuższy czas był możliwością skosztowania prawdziwego afrykańskiego klimatu. Tunezja jest w Afryce co już samo sugeruje nam, że nie jest w Unii Europejskiej. Czy oznacza to, że nie jest w Schengen?
 
Nie wszystkie kraje, które są w Unii Europejskiej są w Schengen więc samo członkostwo W Unii Europejskiej nie jest jeszcze gwarantem tego, że kraj jest w Schengen. I na odwrót ponieważ w Schengen są też kraje, których nie ma w Unii Europejskiej. Niestety planujących wakacje w Tunezji musimy zmartwić.
 
Tunezja nie znajduje się w Strefie Schengen. Wyjazd do Tunezji wymaga od nas posiadania paszportu, załatwienia formalności i przechodzenia przez kontrole graniczne. Oznacza to, że w spokoju samolotem może nie udać się wrócić do Polski w razie wprowadzenia kwarantanny dla osób wracających z wakacji z krajów spoza strefy jeśli dotyczyć będzie również Polaków.

 
Niestety Tunezja, podobnie jak Turcja, Egipt czy Chorwacja, nie jest w Stefie Schengen.
 
Polecamy również: