Jakie gniazdka są w Czarnogórze? Czy potrzebna przejściówka?

Czarnogóra to piękny kraj, który ma wiele do zaoferowania turystom. Od pewnego czasu jest też bardzo popularną destynacją turystyczną wśród Polaków. Jednym z częściej pojawiających się pytań zadawanych przed wyjazdem do Czarnogóry jest to jakie są gniazdka elektryczne w Czarnogórze. Czy do Czarnogóry potrzebna jest przejściówka? Czy kontakty w Czarnogórze są takie same jak w Polsce? Jaki jest prąd? Sprawdźmy to!

 

W Czarnogórze istnieją dwa główne typy gniazdek: typu C i typu F. Gniazdka typu C są najbardziej powszechne i można je znaleźć w większości hoteli i restauracji. Gniazda typu F są mniej popularne, ale można je znaleźć w niektórych miejscach. Osoby jadące z Polski i posiadające urządzenia elektryczne z wtyczkami takimi jakie oferowane są w Polsce nie potrzebują przejściówek ani do gniazdek typu F, ani do gniazdek typu C. Jadąc z UK czy z USA przejściówka do Czarnogóry będzie potrzebna, ale z Polski nie.
 
W Czarnogórze standard prądu to napięcie o wysokości 220V oraz częstotliwość 50 Hz. Oznacza to, że z urządzeń przywiezionych z Polski można korzystać bez obaw.
 
Podsumowanie: czy do Czarnogóry potrzebna jest przejściówka? Nie, jadąc z Polski do Czarnogóry nie potrzebna jest przejściówka do gniazdek elektrycznych.

 
Polecamy również: