Czy w Sylwestra 2023 restauracje są otwarte? Czy czynne?

Końcówka każdego roku obfituje w wiele wyjątkowych dni. Jednym z nich jest Sylwester wypadający 31 grudnia 2023 roku. Wiele osób zastanawia się czy w Sylwestra można iść do restauracji. Czy restauracje są otwarte w Sylwestra? Czy w Sylwestra restauracje są czynne? Sprawdźmy to!
 

Sylwester jest jednym z wyjątkowych dni ale warto pamiętać, że nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Wiele osób zastanawia się czy restauracje są otwarte w Sylwestra. Odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. Większość restauracji jest czynna przynajmniej w godzinach przedpołudniowych i wczesnym popołudniem. Wieczorem sprawa wygląda nieco inaczej.
 
W sylwestrowy wieczór nie wszystkie restauracje są otwarte. Niektóre organizują specjalne przyjęcia na które wstęp możliwy jest tylko po wcześniejszym wykupieniu specjalnego zaproszenia. Kolacje sylwestrowe w tego typu lokalach są więc wcześniej zarezerwowane, a restauracje nie są otwarte dla gości z zewnątrz.
 
Inną kategorią są restauracje, które są normalnie otwarte przez cały sylwestrowy wieczór i nie wymagają rezerwacji. Oczywiście należy liczyć się z tym, że znalezienie wolnego stolika w restauracji normalnie otwartej i pozwalającej na zamawianie dań a’la carte w Sylwestra nie będzie najłatwiejsze ponieważ chętnych jest dużo.
 
Czy nasza ulubiona restauracja jest otwarta w Sylwestra najlepiej sprawdzić nieco wcześniej na przykład dzwoniąc do ulubionej restauracji i dowiadując się o godziny otwarcia restauracji w Sylwestra.

 
Polecamy również: