Czy w Grecji można pić wodę z kranu? Czy bezpieczna do picia?

W czasach w których w których wszystkie produkty błyskawicznie stają się droższe wiele osób rezygnuje z zakupu wody w butelkach szklanych i plastikowych na rzecz picia wody z kranu. Wielu turystów wyjeżdżających do Grecji zastanawia się czy w Grecji można pić wodę z kranu. Czy woda z kranu w Grecji jest bezpieczna do picia?

 

Jeśli jedziecie na urlop do Grecji i zastanawiacie się czy woda z kranu w Grecji jest zdatna do picia to odpowiedź brzmi: tak. W większości miejsc w Grecji woda z kranu jest w pełni bezpieczna i bardzo wysokiej jakości.
 
Zwłaszcza w ośrodkach miejskich takich jak Ateny czy Saloniki woda jest zdatna do picia. Warto jednak pamiętać, że w niektórych dzielnicach sieć przesyłu może być stara co może mieć wpływ na jakość wody w kranie. Na jakość wody w kranie wpływa też instalacja wodociągowa w budynku w którym się znajdujemy. Jeśli jest stara i od dawna nie remontowana być może lepiej kupić wodę w butelce.
 
Podsumowanie: czy w Grecji można pić wodę z kranu? Woda z kranu w Grecji jest zdatna do picia i bezpieczna w zdecydowanej większości. Jeśli wybieramy się na głęboką prowincję lub na wyspy warto jeszcze dopytać lokalsów czy woda z ich wodociągu jest tak samo dobra jak w Atenach czy Salonikach.

 
Polecamy również: