Czy w Tajlandii są trzęsienia ziemi? Czy trzęsienia są groźne?

Czy w Tajlandii są trzęsienia ziemi? Czy trzęsienia są groźne?

Tajlandia, kraj położony w Azji Południowo-Wschodniej, to popularny cel turystyczny ze względu na piękne plaże i niskie ceny. Wiele osób planujących wyjazd do Tajlandii zastanawia się czy w Tajlandii są trzęsienia ziemi. Czy trzęsienia ziemi w Tajlandii są niebezpieczne? Sprawdźmy to!

 

Czy w Tajlandii są trzęsienia ziemi? Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, w Tajlandii są trzęsienia ziemi, ale kwestia trzęsień ziemi w Tajlandii wymaga nieco komentarza.
 
W Tajlandii istnieje pewne ryzyko wystąpienia trzęsień ziemi. Jednak w porównaniu z innymi krajami regionu, takimi jak na przykład Japonia, trzęsienia te nie są ani częste, ani zbytnio niebezpieczne. Trzęsienia ziemi w Tajlandii nie przekraczają zwykle magnitudy 6,0
 

Największe trzęsienie ziemi odnotowane w Tajlandii miało miejsce w 2014 roku w okolicach miasta Chiang Rai i miało siłę 6,1 stopni w skali Richtera.Na skutek trzęsienia z 5 maja 2014 roku śmierć poniosła jedna osoba, która dostała ataku serca, a rannych zostały 23 osoby. W porównaniu do trzęsień ziemi w innych miejscach świata nie było to trzęsienie tragiczne w skutkach.
 
Ponadto, większość trzęsień ziemi, które występują w Tajlandii, ma miejsce na południu kraju, głównie w okolicach Morza Andamańskiego i Morza Południowochińskiego. Te trzęsienia ziemi rzadko mają siłę większą niż 5 w skali Richtera i zwykle nie powodują większych zniszczeń.
 
Ostatnim większym trzęsieniem ziemi odczuwalnym w Tajlandii było trzęsienie, które miało miejsce w 2019 roku w Laosie. W Tajlandii uszkodzonych zostało kilka budynków w dystryktach Bo Kluea i Chaloem Phra Kiat.
 
Podsumowanie: czy w Tajlandii są trzęsienia ziemi? Tak, w Tajlandii istnieje szansa na wystąpienie łagodnego trzęsienia ziemi. Wydarzenia te zwykle nie mają zbytnio negatywnych konsekwencji i nie prowadzą do ofiar w ludziach.

 
Polecamy również: