Czy w niedziele jeżdżą kanary? Czy pracują kontrolerzy?

Czy w niedziele jeżdżą kanary? Czy pracują kontrolerzy?

Komunikacja miejska w wielu miastach w Polsce nie należy do tanich. Wiele osób, których nie stać na bilet decyduje się na jazdę bez ważnego biletu. O skasowaniu biletu można też najzwyczajniej w świecie zapomnieć. Niektórzy zastanawiają się jakie wiąże się z tym ryzyko. Często wyszukiwanym pytaniem w internecie jest pytanie o to czy kanary jeżdżą w niedzielę. Czy w niedziele można spodziewać się kontroli biletów w autobusie i tramwaju?

 
Według słownika PWN kanar to potocznie kontroler biletów w miejskich środkach komunikacji publicznej. Popularne kanary, czyli kontrolerzy biletów, wynajmowani są w firmach zewnętrznych lub zatrudniani bezpośrednio przez przedsiębiorstwo świadczące przewozy. Sprawa ma się różnie w różnych miastach.
 
Jeśli zastanawiacie się czy w niedziele i święta można spodziewać się kontroli biletów to odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. W wielu miastach w Polsce popularne kanary czyli kontrolerzy pracują zarówno w weekendy, jak i święta. Na kontrole można natrafić zarówno w liniach porannych jak i w tych, które jeżdżą w nocy.
 
Godziny pracy kontrolerów biletów w różnych miastach bywają różne ale generalnie można założyć, że nie ma dni w których kontrole nie są przeprowadzane. Oczywiście łatwiej trafić na kontrole w dzień powszedni niż w Wigilię o 17:00, ale i to jest możliwe.

 
Polecamy również: