Czy do Austrii potrzebna jest Zielona Karta? Czy wystarczy OC?

Austria i miejsca takie jak chociażby Wiedeń od wielu lat nieprzerwanie kuszą wiele dziesiątek turystów rocznie. Wiele osób decydujących się na wyjazd do Austrii wybiera się do Austrii własnym samochodem. Wielu kierowców zastanawia się czy jadąc do Austrii potrzebna jest Zielona Karta. Czy jadąc do Austrii musimy wyrobić sobie Zieloną Kartę? Sprawdźmy to!

 
Austria jest jednym z krajów należących do Systemu Zielonej Karty ale jak powszechnie wiadomo nie w każdym kraju Systemu Zielonej Karty posiadanie charakterystycznego, zwykle zielonego, dokumentu jest konieczne. Czy w Astrii Zielona Karta jest potrzebna?
 
Dzięki Porozumieniu Wielostronnemu w wielu krajach systemu Zielonej Karty posiadać nie trzeba i Austria jest jednym z tych krajów. Jeśli jedziemy do Austrii własnym samochodem to nie musimy martwić się o konieczność wyrabiania Zielonej Karty przed wyjazdem.
 
Podsumowanie: czy do Austrii potrzebna jest Zielona Karta? Nie, jadąc do Austrii własnym samochodem z Polski wystarczy nam zwykły dokument poświadczający posiadanie OC na nasz samochód.

 
Polecamy również: