Egipt pogoda we wrześniu. Czy warto jechać? Temperatury

Lato w Egipcie to okres wysokich temperatur ale nie każdy to lubi dlatego też wielu turystów chce wybrać się do Egiptu po sezonie. Jeśli zastanawiacie się jaka jest pogoda we wrześniu w Egipcie to zaraz to sprawdzimy. Czy we wrześniu w Egipcie jest ciepło i upalnie? Jakie są temperatury i czy warto jechać do Egiptu we wrześniu?

 

Wrzesień w Egipcie to kolejny miesiąc w którym widać nieznaczne obniżenie średnich temperatur ale wciąż jest bardzo ciepło, słonecznie i upalnie. Jaka jest pogoda?
 
W popularnym kurorcie Sharm el Sheikh średnia temperatura z początkiem września to 34 stopnie Celsjusza. Wraz ze zbliżaniem się jesieni temperatura nieco spada, ale wciąż nie spada poniżej 30 stopni. Średnia z końcem września w Sharm el Sheikh to 32 stopnie. To wystarczającą na kąpiele w morzu, basenie lub opalanie się.
 
Jaka jest pogoda we wrześniu w innych miastach? W Kairze we wrześniu można spodziewać się średnich temperatur na poziomie 34 stopni Celsjusza na początku i 32 stopni Celsjusza pod koniec miesiąca. Wciąż jest więc ciepło.
 
Czy warto jechać do Egiptu we wrześniu? Egipt we wrześniu to wciąż bardzo upalna destynacja turystyczna gwarantująca dobrą pogodę i brak opadów atmosferycznych. Wrzesień to jednak miesiąc z niższymi średnimi temperaturami niż sierpień, więc jest nieco chłodniej i wygodniej zwiedzać.
 
We wrześniu udaje się też uniknąć szczytu sezonu wakacyjnego, a ceny wycieczek zaczynają być nieco niższe. Egipt we wrześniu to więc bardzo dobry pomysł.

 
Polecamy również: