Czy Belgia graniczy z Niemcami? Czy jest granica niemiecko-belgijska?

Belgia kojarzy nam się z Komisją Europejską, kojarzy nam się z Donaldem Tuskiem, kojarzy się z Europą ale nie kojarzy się z Niemcami dlatego też wiele osób nie wie czy Belgia graniczy z Niemcami. Jeśli zastanawialiście się czy Belgia graniczy z Niemcami to mamy dla Was odpowiedź. Czy istnieje granica belgijsko-niemiecka? Czy Belgia ma granice z Niemcami?

 

Wystarczy tylko rzut oka na polityczną mapę Europy dostrzec swym wprawnym okiem, że tak – istnieje coś takiego jak granica belgijsko-niemiecka. Oznacza to więc, że Belgia graniczy z Niemcami. Jak długa jest granica belgijsko-niemiecka? Nie jest długa!
 
Warto jednak pamiętać, że istnienie granicy belgijsko-niemieckiej nie stanowi zbyt wielkiego problemu dla turystów chcących ją przekroczyć. Zarówno Niemcy jak i Belgia są krajami należącymi do Strefy Schengen która znosi kontrole graniczne.
 
Podsumowanie: czy Belgia graniczy z Niemcami? Czy Niemcy graniczą z Belgią? Tak! Istnieje granica belgijsko-niemiecka.
 
Granica belgijsko-niemiecka ma zaledwie 167 kilometrów długości. Granica belgijsko-niemiecka rozpoczyna się przy styku z granicą z Luksemburgiem i ciągnie aż do granicy styku z Holandią na północy.

 
Warto przeczytać również: