Czy w Londynie pada śnieg. Czy w Londynie jest zima?

Czy w Londynie pada śnieg. Czy w Londynie jest zima?

Angielska pogoda kojarzy się z opadami deszczu czy mgłą, ale nie z opadami śniegu dlatego też wiele osób zastanawia się czy w Londynie pada śnieg. Jeśli zastanawialiście się czy w Londynie jest zima to mamy garść informacji na temat tego jak wygląda zima w Londynie. Czy jest zimno? Jaka jest temperatura? Czy pada śnieg? Sprawdźmy to!

 

Czy w Londynie jest zima? W rozumieniu takim jaki znamy na przykład z Warszawy czy Krakowa – nie. Zimy w Londynie wyglądają nieco inaczej niż te, które znamy z Polski.

 
Jak wygląda zima w Londynie? Z początkiem grudnia średnia temperatura w Londynie wynosi 10 stopni Celsjusza. W kolejnych tygodniach jest nieco chłodniej i średnia aż do końca miesiąca utrzymuje się na wysokości 9 stopni Celsjusza. Wieczorami jest chłodniej średnio 4-5 stopni Celsjusza.

 
W styczniu średnia utrzymuje się na poziomie 8 stopni w dzień i 4 stopni w nocy, a w lutym zaczyna rosnąć i pod koniec miesiąca wzrasta do 9 stopni Celsjusza w ciągu dnia.

 
Jak widać zima w Londynie jest dość ciepła, w porównaniu do zimy w Polsce. Czy w takich warunkach można spodziewać się opadów śniegu? Rzadko.

 
Czy w Londynie pada śnieg? Wyjątkowo rzadko. Jeśli już spadnie o śniegu można spodziewać się w chłodniejsze dni odbiegające od średniej, a także w zimniejsze noce. Jeśli już pada to często mamy do czynienia z opadami śniegu z deszczem, a nie samego śniegu. Jeśli śnieg spadnie w Londynie to rzadko kiedy zalega na ulicach – raczej dość szybko topnieje. Londyńczycy nie są przyzwyczajeni do opadów śniegu i nawet niewielki śnieg jest gigantycznym problemem dla komunikacji miejskiej i transportu!

 
Podsumowanie: czy w Londynie jest zima? Zimy, takiej jaką znamy z Polski, w Londynie nie ma. Czy pada śnieg? Jeśli już pada to wyjątkowo rzadko!

 
Polecamy również: