Ile zarabiają w Finlandii? Średnie zarobki i płaca minimalna 2023

Ile zarabiają w Finlandii? Średnie zarobki i płaca minimalna 2023

Finlandia należy do dość bogatych i dość drogich krajów w Europie dlatego też wiele osób zastanawia się jakie są zarobki w Finlandii. Ile zarabia się w Finlandii? Jakie jest średnie miesięczne wynagrodzenie w Finlandii? Czy w Finlandii jest płaca minimalna? Jaka jest minimalna i średnia w Finlandii? Sprawdźmy to!

 

Na początek warto przeanalizować kwestię płacy minimalnej w Finlandii. Czy w Finlandii jest płaca minimalna? Nie, w Finlandii nie ma określonej ustawowo minimalnej stawki ale kwestie płacy w konkretnych branżach regulują w wielu branżach umowy związkowe.
 
Jakie są średnie zarobki w Finlandii? Według oficjalnych danych pochodzących z pierwszego kwartału 2021 roku średnia pensja w Finlandii to 3653 EUR brutto.
 
Średnia pensja w Finlandii w przeliczeniu z kwoty brutto do kwoty netto wynosi 2509 EUR miesięcznie. W przeliczeniu na złotówki to w granicach 11 770 złotych miesięcznie netto.
 
Według danych z trzeciego kwartału 2022 roku kwota średniego wynagrodzenia brutto była już wyższa i wynosiła 3794 EUR.
 
Podsumowanie: jakie zarobki są w Finlandii? Ile zarabia się w Finlandii? Średnie miesięczne wynagrodzenie w Finlandii w trzecim kwartale 2022 roku wyniosło 3794 EUR brutto.

 
Polecamy również: