Ile kosztuje zwiedzanie piramid w Egipcie? Ceny biletów zwiedzania

Wyjazd do Egiptu przez wiele lat wywoływał zazdrosne spojrzenia sąsiadów i był synonimem luksusu. W obecnych czasach prawie każdy może pozwolić sobie na wycieczkę do Egiptu. Wiele osób planujących wyjazd do Egiptu zastanawia się ile kosztuje zwiedzanie piramid w Egipcie. Jaki jest koszt wycieczki do piramid w Egipcie? Ile kosztują bilety wstępu? Ile kosztuje wejście do piramidy w Gizie? Ile za zwiedzanie Sfinksa? Sprawdźmy ceny!
 
Jeśli planujemy wybrać się na zwiedzanie kompleksu piramid w Gizie i zastanawiamy się ile to kosztuje to by poznać koszt zwiedzania najsłynniejszych piramid w Egipcie musimy najpierw zastanowić się co dokładnie chcemy zobaczyć. Jeśli chcemy wejść do środka to cena biletu na wycieczkę będzie wyższa. Nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi na pytanie ile kosztuje zwiedzanie piramid ale da się przeanalizować ceny wszystkich wariantów. Sprawdźmy cenniki!

 


Zwiedzanie piramid z zewnątrz

Jeśli chcemy zobaczyć piramidy w Egipcie ale nie chcemy wchodzić do środka to możemy zobaczyć je z daleka całkowicie za darmo! By zobaczyć je z zewnątrz z bliska musimy jednak kupić bilety. Osoby przyzwyczajone do niskich cen w Egipcie przeżyją pewnie zaskoczenie. Zwiedzanie piramid w Egipcie nie należy do drogich ale tanie nie jest.
 
Bilet wstępu do kompleksu piramid w Gizie to koszt 200 EGP za bilet normalny i 100 EGP za uczniowski czyli odpowiednio około 52 i 26 złotych. To cena wyłącznie za wstęp na teren kompleksu!
 

 


Zwiedzanie kompleksu, muzeum łodzi Chufu i Piramidy Cheopsa

Kolejną opcją w cenniku biletów jest łączony bilet pozwalający na wstęp do Wielkiej Piramidy, zwiedzanie muzeum oraz wejście na teren kompleksu piramid. Koszt takiego rozwiązania, często wybieranego przez wielu turystów, to 600 EGP za bilet normalny i 300 EGP za bilet uczniowski czyli w granicach odpowiednio 155 i 77 zł.

 


Zwiedzanie Piramidy Cheopsa

Najsłynniejsza piramida w Egipcie to oczywiście Wielka Piramida znana też jako Piramida Cheopsa. Ile kosztuje zwiedzanie piramidy? Koszt wejściówki na zwiedzanie Wielkiej Piramidy to 400 EGP za bilet normalny i 200 EGP za bilet ulgowy. Do ceny biletu trzeba doliczyć jeszcze koszt wejściówki na teren kompleksu piramid w Gizie czyli 200 EGP za normalny i 100 EGP za uczniowski.

 


Zwiedzanie Sfinksa

Jeśli chcemy zobaczyć z bliska słynny posąg sfinksa na terenie kompleksu piramid w Gizie to również musimy przygotować się na kolejny wydatek. Ile kosztuje bilet by zobaczyć Wielkiego Sfinksa? Cena biletu to 200 EGP za normalny i 100 EGP za uczniowski. Oczywiście najpierw musimy zapłacić za bilet na wstęp na teren kompleksu.

 


Grobowiec królowej Meresanch III

Kolejną atrakcją kompleksu piramid w Gizie jest możliwość zwiedzania grobowca królowej Meresankh III. Koszt zwiedzania grobowca to 50 EGP za bilet normalny i 25 EGP za bilet uczniowski (odpowiednio ok. 13 i 6,50 zł). Oczywiście najpierw potrzebna jest wejściówka na teren kompleksu której cena podana jest powyżej.

 


Pozostaje atrakcje i piramidy

Jeśi chcemy zwiedzić drugą i trzecią piramidę to bilet normalny kosztować będzie 100 EGP, wejściówka do muzeum łodzi to koszt 100 EGP. Dodatkową atrakcją są pokazy świetlno-dźwiękowe kosztujące 300 EGP.
 
Warto pamiętać, że dla Arabów i Egipcjan zarezerwowane są specjalne zniżki dostosowujące ceny biletów na zwiedzani piramid do lokalnych realiów. Sam wstęp na teren kompleksu ze zniżką dla Arabów i Egipcjan to zaledwie 40 EGP za bilet normalny, a wejście do Wielkiej Piramidy z taką samą zniżką to koszt 80 EGP. Niestety, jako turyści musimy przyzwyczaić się do wyższych cen.
 
Cenniki są aktualne na początek 2022 roku więc koszt zwiedzania warto sprawdzić jeszcze bezpośrednio przed wyjazdem na oficjalnych stronach.

 
Polecamy również: