Czy w samolocie są spadochrony? Czy piloci mają?

Czy w samolocie są spadochrony? Czy piloci mają?

Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z podróżami samolotem zastanawia się czy w samolocie są spadochrony. Czy w samolocie jest spadochron? W jakim samolocie jest spadochron? Czy piloci mają spadochrony? Sprawdźmy to!

 

Jeśli zastanawialiście się czy w samolocie jest spadochron to odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. Zależy od typu samolotu.

 
W wojskowych samolotach załoga może mieć spadochrony, w niektórych typach mniejszych samolotów również. Załoga awionetki również może być wyposażona w spadochrony, podobnie jak piloci myśliwców mający do dyspozycji fotele z katapultą i spadochronem.

 
Jeśli pytanie brzmi: czy w rejsowym samolocie są spadochrony to oczywiście odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Pasażerowie rejsowych samolotów pasażerskich zarówno tanich jak i drogich linii lotniczych nie mają spadochronów. Nie ma ich też załoga kabinowa ani piloci.

 
Jeśli rejsowy samolot spada to wszystko jest w rękach pilotów, którzy podobnie jak kapitan statku idącego na dno, zostają w kabinie do końca. Z rejsowego samolotu nie da się wyskoczyć ze spadochronem bo nie ma w nim spadochronu!

 
Polecamy również: