Czy lotnisko w Antalya jest duże? Jak duże jest lotnisko Antalya?

Czy lotnisko w Antalya jest duże? Jak duże jest lotnisko Antalya?

Antalya w Turcji jest miejscem podróży wielu Polaków wybierających się na wczasy w Turcji, a także punktem przesiadkowym dla wielu lotów w inne rejony świata dlatego też wiele osób zastanawia się czy lotnisko w Antalya jest duże. Jak duże jest lotnisko w Antalya?

 
Czy lotnisko w Antalya jest duże? Jeśli spojrzymy na statystyki dotyczące liczby odprawionych pasażerów na wszystkich światowych lotniskach to dowiemy się, że w 2021 roku lotnisko w Antalya znalazło się na 48. pozycji pod względem lotnisk z największym ruchem na świecie!
 
Lotnisko w Antalya jest jednym z największych lotnisk świata i drugim co do wielkości lotniskiem w Turcji.
 
Na lotnisku w Antalya (AYT) znajdują się trzy terminale: dwa przygotowane są do obsługi ruchu międzynarodowego, a jeden do obsługi lotów wewnątrz Turcji.
 
Budynki terminali na lotnisku Antalya również należą do całkiem dużych więc jeśli mamy tu przesiadkę warto uważać i zgrać loty tak, by pomiędzy nimi było wystarczająco dużo czasu.

 
Podsumowanie: czy lotnisko w Antalya jest duże? Tak, lotnisko w Antalya zaliczane jest do największych lotnisk świata jeśli chodzi o liczbę odprawionych pasażerów.

 
Polecamy również: