Gdzie jest czerwona ulica w Amsterdamie? Gdzie Czerwona Dzielnica?

Amsterdam to słynne holenderskie miasto kojarzone nie tylko z muzeami czy możliwością legalnego zakupu miękkich narkotyków w sklepach znanych jako coffee shoppy. Amsterdam znany jest również ze słynnej dzielnicy i ulicy pełnej prostytutek. Gdzie jest czerwona ulica w Amsterdamie? Jak nazywa się czerwona ulica w Amsterdamie? Jaki jest jej adres?

 
Jeśli szukacie jednego z najsłynniejszych miejsc w Amsterdamie to warto pamiętać; że w Amsterdamie nie ma jednej czerwonej ulicy. Amsterdam słynie nie tylko z ulicy pełnej prostytutek, ale z całej dzielnicy prostytucji. Dzielnica prostytutek w Amsterdamie nazywa si De Wallen. W jej centrum – o ironio – znajduje się zamknięty już kościół Qude Kerk.
 

Obszar Czerwonej Dzielnicy w Amsterdamie to około 6500 tysięcy metrów kwadratowych. Prostytutki są tu na małych ulicach oraz w samym jej centrum.
 
W De Wallen ulicami w których w oknach wystają roznegliżowane prostytutki to między innymi: Barndesteeg, Bethlehemsteeg, Bloedstraat, Boomsteeg (now closed), Dollebegijnensteeg, Enge Kerksteeg, Goldbergersteeg, Gordijnensteeg, Molensteeg, Monnikenstraat, Oudekerksplein, Oudekennissteeg, Oudezijds Achterburgwal, Oudezijds Voorburgwal, Sint Annendwarsstraat, Sint Annenstraat, Stoofsteeg oraz Trompettersteeg.
 
Podsumowanie: Czerwona Ulica w Amsterdamie nie ma kontentego adresu ponieważ w Amsterdamie znajduje się cała dzielnica pełna prostytutek jej nazwa to De Wellen.
 
Zobacz także: ceny w w Dzielnicy Czerwonych Latarni w Amsterdamie (archiwalny).

 
Polecamy również: