Gdzie jest czerwona ulica w Amsterdamie? Gdzie Czerwona Dzielnica?

Amsterdam to słynne holenderskie miasto kojarzone nie tylko z muzeami czy możliwością legalnego zakupu miękkich narkotyków w sklepach znanych jako coffee shoppy. Amsterdam znany jest również ze słynnej dzielnicy i ulicy pełnej prostytutek. Gdzie jest czerwona ulica w Amsterdamie? Jak nazywa się czerwona ulica w Amsterdamie? Jaki jest jej adres?

Jeśli szukacie jednego z najsłynniejszych miejsc w Amsterdamie to warto pamiętać; że w Amsterdamie nie ma jednej konkretnej czerwonej ulicy. Amsterdam słynie nie tylko z ulicy pełnej prostytutek, ale z całej dzielnicy prostytucji. Dzielnica prostytutek w Amsterdamie nazywa się De Wallen. W jej centrum – o ironio – znajduje się kościół Qude Kerk, niestety nie pełni już funkcji religijnej.

Obszar Czerwonej Dzielnicy w Amsterdamie to około 6500 tysięcy metrów kwadratowych. Prostytutki są tu na małych ulicach oraz w samym jej centrum.

W czerwonej dzielnicy De Wallen w Amsterdamie ulicami w których w oknach wystają roznegliżowane prostytutki to między innymi: Barndesteeg, Bethlehemsteeg, Bloedstraat, Boomsteeg, Dollebegijnensteeg, Enge Kerksteeg, Goldbergersteeg, Gordijnensteeg, Molensteeg, Monnikenstraat, Oudekerksplein, Oudekennissteeg, Oudezijds Achterburgwal, Oudezijds Voorburgwal, Sint Annendwarsstraat, Sint Annenstraat, Stoofsteeg oraz Trompettersteeg.

Przechadzając się po Czerwonej Dzielnicy w Amsterdamie warto uważać. Panie, które nie czują wstydu prezentując swoje – często wątpliwe – wdzięki w oknach przybytków uciech okazują się niezwykle wstydliwe jeśli widzą w pobliżu obiektyw aparatu lub telefonu. Znane są przypadki prostytutek atakujących turystów i niszczących ich mienie.

Podsumowanie: Gdzie jest Czerwona Ulica w Amsterdamie? Czerwona Ulica w Amsterdamie nie ma kontentego adresu ponieważ w Amsterdamie znajduje się cała dzielnica pełna prostytutek jej nazwa to De Wellen.
 
Zobacz także: ceny w w Dzielnicy Czerwonych Latarni w Amsterdamie (archiwalny).

 
Polecamy również: