Pociągiem do Zakopanego – ile trwa przejazd? Jaka cena?

Pociągiem do Zakopanego – ile trwa przejazd? Jaka cena?

Zakopane jest jedną z najpopularniejszych destynacji turystycznych w Polsce. Zakopane przyjmuje tysiące turystów zarówno latem jak i jesienią. Do Zakopanego nie da się bezpośrednio dolecieć samolotem. Pozostaje np. pociąg z lotniska w Krakowie do Zakopanego. Ile kosztuje pociąg do Zakopanego? Ile czasu jedzie się pociągiem do Zakopanego? Czy warto?

 

Niestety do Zakopanego nie da się dolecieć bezpośrednim połączeniem lotniczym. Dla nieco zamożniejszych pozostaje jedynie lot śmigłowcem. Inni mają do wyboru: wyjazd samochodem albo przejazd koleją lub łączoną podróż za pośrednictwem zarówno samolotu jak i pociągu.
 
W Zakopanem nie ma lotniska ale jest stacja kolejowa na którą dojeżdżają pociągi prawie z całego kraju. Najłatwiej tu dojechać oczywiście z Krakowa. Lądując na lotniku w Krakowie dojeżdżamy na przykład na dworzec główny w Krakowie i stamtąd mamy do dyspozycji pociągi do Zakopanego.
 
Ile trwa przejazd z Krakowa do Zakopanego? Przejazd ze stacji Kraków Główny – Zakopane trwa niespełna 3 godziny w przypadku pociągu EIC lub niespełna 3 i pól godziny w przypadku pociągów TLK. Są też inne pociągi ale jadą bardzo długo. Ile kosztuje pociąg do Zakopanego z Krakowa?
 
Za pociąg TLK relacji Kraków Główny – Zakopane płacimy od 49 zł za miejsce w I klasie i od 25 zł za miejsce w II klasie. Pociąg o wyższym standardzie czyli EIC kosztuje odpowiednio od 74 i od 51 zł czyli niewiele drożej.
 
Bezpośrednim pociągiem do Zakopanego przejedziemy też oczywiście z Warszawy (około 5 i pół godziny pociągiem EIC) i około 8 godzin pociągiem TLK lub też nawet z Gdyni chociaż nie będzie to krótka podróż. Pociąg TLK z Gdyni do Zakopanego jedzie ponad 12 godzin.

 


Czy warto jechać pociągiem do Zakopanego?

Przy dobrych warunkach na drogach i poza szczytem sezonu do Zakopanego, oddalonego od Krakowa zaledwie o około 110 kilometrów, dojedziemy zdecydowanie szybciej własnym samochodem lub samochodem wynajętym na lotnisku.
 
W zimie za to przejazd pociągiem i ominięcie niesławnej Zakopianki może okazać się pomysłem nieco lepszym. Zawsze można też zostawić samochód w Krakowie i po prostu stąd kierować się do Zakopanego pociągiem.

 
Polecamy również: