Jakie pieniądze są w Meksyku? Meksyk waluta

Jakie pieniądze są w Meksyku? Meksyk waluta

Od pewnego czasu Meksyk staje się coraz bardziej popularną destynacją turystyczną ale wciąż nie każdy Polak miał okazję być w Meksyku, dlatego też wiele osób zastanawia się jakie pieniądze są w Meksyku. Jaka jest waluta w Meksyku? Jakie pieniądze zabrać do Meksyku? Czy wziąć dolary? Sprawdźmy to i hasło do krzyżówki!

 

Jeśli zastanawialiście się jakie są pieniądze w Meksyku to mamy informacje na temat waluty w Meksyku. Waluta w Meksyku to nie dolary amerykańskie, a meksykańskie peso. 1 peso meksykańskie dzieli się na 100 centavo.
 
W obiegu pozostają banknoty o nominałach 20, 50, 100, 200, 500 oraz 1000 peso oraz monety o różnych nominałach w tym najczęściej stosowane o nominałach 1, 2, 5 i 10 peso. Ciekawostką związaną z walutą w Meksyku jest to, że to właśnie meksykańskie peso jako pierwsze zapisywano (i zapisuje się do dziś) symbolem $, który później stał się synonimem dolara amerykańskiego.
 
Czy w Meksyku płacą w dolarach? Jeśli zastanawiacie się czy do Meksyku można zabrać dolary amerykańskie to odpowiedź brzmi: jasne, że można. W wielu miejscach, zwłaszcza turystycznych, w Meksyku można zapłacić w dolarach nawet bez posiadania peso.
 
Oczywiście chcąc zapłacić w dolarach amerykańskich w Meksyku warto wcześniej upewnić się, że kurs wymiany zaproponowany przez sprzedawców nie jest niższy od tego jaki dostaniemy w banku czy w kantorze.
 
Podsumowanie: waluta w Meksyku to meksykańskie peso i oczywiście najlepiej zabrać je ze sobą na wyjazd ale dobrym pomysłem jest również uzbrojenie się w dolary amerykańskie, które są łatwo wymienialne w Meksyku.

 
Polecamy również: