Ile dni na zwiedzanie Wilna? Ile dni na wyjazd do Wilno?

Ile dni na zwiedzanie Wilna? Ile dni na wyjazd do Wilno?

Wilno nie należy do najczęściej odwiedzanych stolic w Europie. Wiele osób planujących wyjazd do Wilna zastanawia się na ile dni jechać do miasta, które jeszcze niedawno znajdowało się w granicach Polski. Ile dni na zwiedzanie Wilna? Na ile jechać do Wilna?

 

Wilno nie należy do najbardziej atrakcyjnych miast w Europie. Nie należy też do największych. Jeśli planujemy wyjazd do Wilna to dobrze zaplanowany weekendowy city-break pozwoli nam na zobaczenie największych atrakcji i nie pozostawi niedosytu.
 
Samo miasto nie jest zbytnio atrakcyjne i zbyt wiele do zwiedzania tu nie ma. Jeśli przyjedziemy do Wilna na trzy dni to czasu będzie wystarczająco dużo na to by zobaczyć cmentarz, Ostrą Bramę, zamek, basztę Giedymina, jedno lub dwa muzea i wejść na wieżę telewizyjną albo pospacerować po parku. Jeśli nie mamy trzech dni to dwa pełne dni też wystarczą.
 
Jeśli koniecznie chcemy zobaczyć jeszcze znajdujące się nieopodal Troki, słynny zamek i atrakcje w okolicy, to na taką wycieczkę trzeba poświęcić jeden dodatkowy dzień.
 
Jeśli wybitnie kochamy historię Wilna to można rozważyć przyjazd do miasta na nieco dłużej ale dla większości turystów przyjazd do Wilna na 5 czy 7 dni nie ma zbyt wielkiego sensu.
 
Nie jest to miasto tak atrakcyjne jak Wiedeń, Amsterdam, Paryż czy Rzym, by spędzać tu cały tydzień.

 
Polecamy również: