Czy uczniowie w Krakowie jeżdżą za darmo? Czy komunikacja jest za darmo?

Czy uczniowie w Krakowie jeżdżą za darmo? Czy komunikacja jest za darmo?

Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego wiele osób zastanawia się czy uczniowie w Krakowie jeżdżą za darmo. Czy w Krakowie komunikacja miejska jest dla uczniów darmowa i bezpłatna? Czy uczniowie muszą kupować bilet na przejazd?

 

Jeśli zastanawiacie się czy uczniowie jeżdżą za darmo w Krakowie to mamy dla Was odpowiedź: tak, w czasie trwania roku szkolnego komunikacja miejska jest darmowa dla uczniów w Krakowie. Warto jednak pamiętać, że nie dla wszystkich.
 
Do darmowych przejazdów upoważnieni są wyłącznie uczniowie krakowskich szkół podstawowych posiadający ważną legitymację szkolną. Przejazdy są darmowe wyłącznie w czasie trwania roku szkolnego więc w wakacje nawet upoważnieni w czasie roku szkolnego muszą posiadać opłacony bilet na przejazd.
 
Podsumowanie: czy w Krakowie uczniowie jeżdżą za darmo? Tak, ale nie wszyscy i wyłącznie uczniowie szkół znajdujących się w Krakowie lub na terenie gmin, które zawarły odpowiednie porozumienie z miastem.
 
Oczywiście wszystko może się zawsze zmienić więc najbardziej aktualnych informacji warto szukać zawsze na stronach miasta i krakowskiego przedsiębiorstwa komunikacji.

 
Warto przeczytać również: